אודות

הי לך, נעים להכיר!

שרון דינשטיין – מייסדת מגזין וקהילת
"עסקים מתגשמים עם איכות חיים"

אני יועצת עסקית מעל 20 שנה, מפתחת מדריכים וכלים להצלחת עסקים עם איזון וחיים טובים.  מלווה ארגונים בתהליכי אסטרטגיה, תוכניות עבודה, תחזיות כלכליות ובניית תשתיות.  בזמני החופשי יזמת חברתית בקהילה. מייסדת פורום העסקים בלהבים LEVHABIZ ויזמת BUZZ12 מרכז עסקים וקהילה חדשני.

יצרתי את מרחב "עסקים מתגשמים" כדי לעזור לאימהות עצמאיות ונשים בכלל להגשים את החלום העסקי שלהן ולא לוותר על החיים הטובים – להפך. בשבילי זה היה חלום שהתגשם ועכשיו אני רוצה להעביר לך את כל הידע והכלים להצליח במסע הזה כי בעיני לעסק מוצלח יש שורת רווח כפולה: רווח כספי + רווח אישי.

האמת שגם אני התחלתי במרוץ העכברים, הייתי שכירה על המסלול של קריירה מבטיחה – גיל 29, סגנית מנהל השיווק בבנק הפועלים עם תואר MBA באוניברסיטת תל אביב ומשם זה רק המריא, אפילו לקחתי כיוון יותר חברתי  – והאמת היה מרתק. אבל משהו קרה שם על הדרך.  משהו שחלמתי עליו מאז שאני זוכרת את עצמי.  

 

בגיל 35 הפכתי לאמא. באותו רגע, כל סדרי העדיפויות שלי השתנו – רציתי להיות שם בכל רגע שהבנות זקוקות לי , זה לא שלא רציתי לעבוד יותר, רציתי. אבל בקצב ובזמן שלי. העבודה כבר לא היתה הדבר המרכזי בחיי, אלא המשפחה.

 

לקח לי כמה שנים טובות להבין את זה.

כשרוני היתה בת 6, כיתה א', אני (41) זוכרת את עצמי נפרדת ממנה בבוקר בחצי חיוך ויוצאת ממהרת לעבודה. הייתי אז סמנכ"ל אסטרטגיה בתנועת אור והובלתי את כתיבת תוכניות "ישראל 2048" – אחד הפרוייקטים הכי מרתקים בחיי, עם צוות מדהים של אנשים, תחושה של שליחות אמיתית במסדרונות ממשלה, מוסדות אקדמיים והתרגשות אמיתית. 

 

אבל האמת היתה שהרגשתי שאני נקרעת. רוני חזרה מבית הספר ואני לא הייתי שם לקבל אותה, בבוקר היא רצתה עוד חיבוק וכמה מילים אבל אני כבר הייתי בדרך ליום עמוס פגישות.  מצד אחד היה לי כל מה שחלמתי עליו – עבודה מרתקת ומשמעותית, בית ומשפחה אהובה – אבל האמת היא שהייתי עצובה וסחוטה.

לא הצלחתי למצוא את האיזון שמאפשר לי
להנות מכל מה שיש לי בחיים.

השיא היה כשנשארתי עם רוני בבית יום אחד ובסוף היום היא אמרה לי – "אמא, חשבתי שנהיה ביחד אבל את כל הזמן בפלאפון" . זהו. זה היה הרגע שהתפרקתי. יום אחרי זה פתאום עלה לי החום בלי סיבה, והבנתי. הגוף שלי מדבר אלי.

 

שבוע אחרי היה לי ברור שמשהו חייב להשתנות. ביקשתי פגישה עם המנכ"ל, לקחתי נשימה עמוקה ו.. התפטרתי. לא, זה לא בא לי בקלות, היה לפניי חלל עצום של חוסר ודאות. לא היה לי מושג איך ממשיכים מכאן.

 

ואני, שכל חיי הבוגרים עוסקת באסטרטגיה ותכנון עסקי, החלטתי שאני לא סומכת רק על עצמי. התחלתי ללמוד כמו שמזמן לא למדתי – שעות של קריאה, צפייה בקורסים דיגיטליים, למידה תרגול. הרגשתי שתאבון אדיר לידע חדש מציף ומרגש אותי. 

 

אני זוכרת שלצד ההתרגשות מהלמידה היתה גם קצת אכזבה.  כמעט בכל מה שלמדתי – הדגש המרכזי והיחידי היה הרווח הכלכלי. 

אבל...

אני לא רציתי רק להרוויח כסף, אלא הרבה יותר מזה!

רציתי שיהיה לי יותר זמן לעצמי, זמן למשפחה, להיות קרובה לבנות, לצאת לחופשה כשבא לי, להנות ממה שאני עושה וכן, גם להרוויח כסף. כל השיקולים האלו של איזון, כיף וגמישות – בכלל לא נלקחו בחשבון במודלים העסקיים שנחשפתי אליהם.

 

ואני זוכרת שחשבתי לעצמי:
היי, כאן אני יכולה ליצור משהו חדש! 

 

 בטוח יש עוד נשים כמוני שהעסק בשבילן הוא דרך להגשים את עצמן והחיים שהן מדמיינות .

היום, כמה שנים אחרי, אני יכולה להגיד שמצאתי את האיזון המושלם בשבילי:  גם עסק שמאפשר לי גם לעשות מה שאני אוהבת: לעזור לעצמאיות להגשים את העסק ואת עצמן וגם לעבוד בדיוק מתכונת שמתאימה לי – כמה שאני רוצה, מאיפה שאני רוצה, יש לי זמן להיות עם הבנות, לעבוד בגינה, לסרוג, לנסוע לחופשות בלי לבקש רשות. 

 

והיופי הוא שהעסק דינמי ומתפתח איתי – לפי מה שמתאים לי בכל שלב בחיי.

לפעמים נדמה למשפחה שלי שאני לא באמת עובדת כי נראה שאני תמיד פנויה.. אבל האמת היא שבמשך 3 השנים האחרונות אני מכניסה 10,000 שח בכל חודש (שאני עובדת) שזה בדיוק מה שמתאים לי בשלב זה בחיי. 

 

ואני רוצה להגיד לך שגם את יכולה – ומאגר הכלים והידע כאן – יעזור לך להגשים חיים טובים עם עסק שמתפתח ביחד איתך.

איפה מתחילים?

הספרייה לעצמאיות

שפע מאמרים וכלים שיעזרו לך להתקדם לשלב הבא בעסק ובחיים.

קהילת עסקים מתגשמים

מה יש בקהילה שרוצים להשתייך אליה? מה תמצאי בקהילה הזאת, בואי לגלות

THE SHOP

חנות ההפתעות שלי! כלים לעסק שארזתי בהשקעה רבה להצלחה שלך

מתנות קטנות

Dream Business

איך להגשים עסק משלך – מיני קורס בחינם לעצמאית בתחילת הדרך. 

מיני תוכנית עסקית בדף אחד

one pager  לכתיבת תמצית התוכנית העסקית שלך – למיקוד והצלחה 

קמפיין שיווקי בדף אחד

one pager לתכנון קמפיין שיווקי שיזרים אליך גל לקוחות רוכשים.  

0
    0
    רשימת קניות
    עגלת קניות ריקהחזרה לחנות
      הפעלת קופון